Funkopop Figürinler – Pop Kültür İşaretleri

Funkopop Figürinler – Pop Kültür İşaretleri

Funkopop vinil figürinler
Bazen grafik stilinin pop kültürü ile eş anlamlı olduğunu hissediyorum. Özellikle tekstil endüstrisine baktığımız için, çok daha fazla basılı tişört. Pop kültürüne odaklanırsanız veya sadece satıyorsanız, tembel bir tasarımcınız olduğunuzu belirtir. Ancak katılmıyorum. Pop kültürü çok eğlenceli, Game of Thrones ve 80’lerin oyuncakları; Çizgi romanların yanı sıra web memeleri; Seinfeld ve YouTube yıldızları. Neden bu çok çeşitli komik, korkutucu, heyecan verici, sevimli veya çirkin karakterleri araştırmıyorsunuz?
Ne anlıyorsun? Bedava karışım tasarımlarına aldırmıyorum. Bahsettikleri zevk ürünlerini seversem, onlardan zevk alıyorum. Sevdiğim şeyleri tek bir tasarımda bir araya getirmeyi seviyorum. Bu kadar temel. Bunun ötesinde, daha az belirgin bir anlamla, daha iyi baskılardan kesinlikle zevk alıyorum.
Ancak bu sefer, farklı bir pop kültür takıntısına değineceğim: figürinler. Onlara aksiyon figürleri, rakamlar, minyatürler, koleksiyonlar veya sadece oyuncaklar arayabilirsiniz. Onları hevesli hayranların raflarında, bit gençlerin yanı sıra büyük çocuklarda görüyorsunuz. Onları pop kültürü yorumcularının tüm YouTube videolarının arka planında görüyorum. Her zaman dikkatimi çeken belirli bir tür var: funkopop vinil figürinler.
Funko, TV şovlarından, filmlerden, animasyonlardan, UFC oyunlarından ve daha fazlasından popüler karakterleri yeniden yaratan çok sayıda lisanslı vinil figürin üretmeye odaklanıyor. Pop kültürünün yanı sıra koleksiyon endüstrisinin en büyük portföylerinden birine sahipler. Dünyanın dört bir yanındaki koleksiyoncular bu hediyelerden en az birine sahiptir. İlk başta bu figürinlerle başladılar ve sonuçta kıyafetlere, aksesuarlara, ev eşyalarına ve daha fazlasına doğru genişlediler.
Popülerlikleri son yıllarda artış oldu. Oldukça orijinal, düğme benzeri koyu gözleri, yuvarlak kenarları olan büyük kare baş ve ağızsız. Hepsi aynı poza sahip olsa da, her biri son derece farklıdır, karakterleri tanıması son derece basittir.
İster Danaerys, Batman, “Alien” ya da Han Solo’dan bir neomorf olsun, büyüleyici bobbleheads gibidirler. Her türlü pop kültürü simgesine inanın ve muhtemelen Funkopop koleksiyonları arasında keşfedeceksiniz. Onlar tüm pop kültür meraklıları için olmazsa olmazlar:

0/5 (0 yorum)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>