5.000 $ ‘ın altındaki mükemmel 3 izleme koleksiyonu

5.000 $ ‘ın altındaki mükemmel 3 izleme koleksiyonu

Hangi saatleri seçerdiniz?
Size 5000 dolar verilmiş olsaydı ve ona bağlı tek iplik, mükemmel üç izlemeli koleksiyonu inşa etmeniz gerektiğiydi ne yapardınız? Hangi saatleri seçeceğinize nasıl karar verirsiniz? Ama daha da önemlisi, hangi saatleri seçerdiniz? Birkaç fikrim var ve 5000 doların altında “mükemmel” üç izlemeli koleksiyonlarımı bir araya getirdim.

Bazı temel kurallar

Üç izlemeli bir koleksiyonla sınırlı olduğumuz için çok yönlülük en önemlisidir. Bu nedenle, birden fazla senaryoda giyilmeleri için saatleri düşünün. Bir elbise saati, spor saati ve aradaki bir günlük saat tüm üsleri kapsar.

Fiyat da bir faktör olduğundan, ön sahibi olmayı düşünün. Saygın bir satıcıdan nazikçe kullanılan bir lüks saat, paranız için ciddi patlama sağlayacaktır.

x

10 Anlık ve Kolay Erkek Tarzı Yükseltmeleri

Daha fazla video

0 saniye 5 dakika, 10 saniye

Sıradaki
Nihai yeni başlayanın kapsül gardıropu
09:22

Canlı
00:00
05:10
05:10

Bu düşüncelerle bile, sadece üç saati çivilemek zor. Yine de elimden geleni yaptım. Onları kontrol edelim.

Koleksiyon 1
1. Seiko Spirit Sarb033 – 800 $

Seiko Sarb033 ile ilk koleksiyona başlıyorum. Bu koleksiyon için buradaki günlük saatim. Yalnızca önde gelen olarak kullanılabilir, çünkü ortalama 800 dolarlık bir fiyatla durdurulan bir modeldir. Seiko, elbette, harika bir marka geçmişi. Tasarım çok basit. Fiyat için büyük bir değer. Ve bunu özellikle günlük saatim olarak seçtim çünkü inanılmaz derecede çok yönlü. 38 mm’de, hemen hemen her bilek için büyük bir boyut. Otomatik bir hareket. Geri dönen bir kasa ve kesinlikle muhteşem bir kadran var. Tarih penceresi çok pratiktir. Paslanmaz çelik bilezik. Parlak ve fırçalanmış çeliğin karışımını seviyorum. Fiyat etiketinden çok daha zengin göründüğünü düşündüğüm güzel bir saat.

2. Tudor Heritage Black Bay 79230N – 3500 $

Spor saatimiz için, Tudor Heritage Black Bay 79230N ile 3500 dolar civarında geliyorum. Bu çok sevilen ve çok saygın bir saat. 41mm paslanmaz çelik kasa. Taç vidalayın. 200m su direnci. Gül altın kaplama imaları ve elleri ile güzel mat siyah kadran. Alüminyum ekte basılmış 60 dakikalık pistle tek yönlü bir dalış çerçevesi var. Otomatik hareket şirket içi kalibre MT5602’dir. Çelik perçinlenmiş bilezik, katlanır tokalı bir deri kayış veya NATO kayışı dahil olmak üzere çeşitli bilezik seçenekleri. Ve bu gerçekten çok yönlülüğünü artırabileceğiniz ve sadece bileziği değiştirerek tamamen yeni bir görünüm verebileceğiniz için böyle bir dalış saatinin en iyi parçalarından biri.

3. Vintage Omega Seamaster – 700 $

Bu koleksiyondaki elbise saatimiz için, vintage olmaya karar verdim ve kesinlikle bundan daha azıyla bulunabilse de, yaklaşık 700 $ ‘da gelen vintage bir Omega Seamaster seçtim. Bunu, zarafeti, sadeliği ve büyüklüğü nedeniyle bir elbise saati olarak seviyorum. Vintage Seamaster aleminde yaklaşık 35 veya 36 mm’lik bir kasaya bakıyorsunuz. Şık bir saat için daha küçük bir vaka boyutunu seviyorum – sanırım eski okul yetersizliği ve zarafet duygusu veriyor. Ve bence giyinmiş görünümden veya resmi bir görünümden bahsederken eski bir parça mükemmel bir eşleşme.

Koleksiyon 2
1. Hamilton Haki Field Mechanical – 500 $

Günlük saatle başlayarak ve bunun için Hamilton Haki Field Mekanik’i seçiyorum – bu H69439931 – 500 $ ‘dır. Seiko Sarb ile karşılaştırıldığında günlük bir seçim biraz daha sağlam, ancak bu koleksiyon, genel olarak rahat bir his verdim, ancak etrafta dolaşmak isteyeceğiniz çok klasik bir elbise saat seçimimiz var. Yine de bu saat 38 mm – tekrar çok yönlü bir boyut. O harika askeri görünüme sahip. İsterseniz kesinlikle bir deri kayış ekleyebilirsiniz, ancak çoğunlukla bir kumaş kayışta göreceksiniz. Bu konuda bilinmesi gereken bir şey, bunun otomatik bir hareket olmaması, yani onu sarmak zorunda kalacağınız anlamına geliyor, ama benim için saatin sarılmasının sizin ve saatin kendisi arasında yarattığı bağlantıyı seviyorum.

2. Omega Speedmaster Azaltılmış – 2500 $

Buradaki spor saatimiz için, Omega Speedmaster azaltılmış – 3510.50 – 2500 $ ‘a çıkıyorum, ancak onları daha az bulabilirsiniz. Büyük klasik kronograf, açık görünümler ve çok farklı kayış türlerinde şaşırtıcı göründüğü için son derece çok yönlü. Boyut nedeniyle buna “azaltılmış” denir. Tipik Speedmaster Professional 42 mm olacak. Benimki, uzaydaki ilk omega 40 mm’nin biraz altında. Ve hız müdürü indirgenmiş 38,5 mm. Dikkat etmemiz gereken birşey. Ancak bileğiniz daha küçük taraftaysa ve Speedmaster’ı seviyorsanız, bu mükemmel bir fiyat noktasında mükemmel bir seçimdir.

3. Cartier Tank Solo – 2000 $

İkonik Cartier tankı ikinci koleksiyonu tamamlıyor. Ve bitirmenin ne bir yolu! Saat epitomezarafet ve bir spor ceket ve pantolon ile bir smokin yaptığı gibi çiftler. Şimdi, bu bizi bu 5.000 dolar sınırına sokuyor ve bu saati 2.000 $ ‘da bulmak biraz zor. Ancak, nereye ve nasıl görüneceğinizi biliyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Bütçeye binmek

5.000 dolar ile bile, bu turtayı üç dilimlemenin herhangi bir yolu var. Büyük çoğunluğu tek bir öğeye dökebilir ve bazı bütçe seçenekleriyle temizleyebilirsiniz. Ya da, her birine tam olarak 1.333.33 $ harcayabilir ve ekstra kuruşla şanslı olabilirsiniz. Nihayetinde seçim size kalmış.

Ama senden haber almak istiyorum. 5.000 $ ile üç izli bir koleksiyon için neyi seçersiniz? Yoksa smokinle bir saat giyer misiniz?

Okuduğunuz için teşekkürler.

Şık bir şekilde senin

Brian Sacawa
Stil konuştu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>