İş yerinde olumlu olmak – kibirli olmak

İş yerinde olumlu olmak – kibirli olmak

Güven ve kibir arasındaki fark, özellikle de işte, özellikle kadınlar için fark nedir? İşyerinde bu çizgiyi geçip geçmediğinizi tam olarak nasıl anlarsınız? Ziyaretçi Bir Harikalar…
İşyerinde özdenetim hakkında tartıştığını görmediğim hassas bir konum var. Son zamanlarda bir mevzuat ofisinde işe alındım, burada son iki yazını dava açtı.
İş yerinde işe alım yöneticileri ofisine çağrıldım ve aşağıdakileri anlattım. İşe alım müdürü benim en büyük destekçilerimden biri. Kariyerimin beni çoğu insanın kariyerlerinde en üst bölüme gittiği yere götürebileceğine inanıyor. Bununla birlikte, yaz mevsiminden süpervizörlerden yapılan değerlendirmelerimden birkaçı bazen kibirli davrandığıma inanıyordu. Kibirli olduğuma inanmadığını, ancak röportajımda söylediğim bazı şeylerin, olumlu ve kibirli ve artan kırmızı bayraklar arasındaki çizgiyi dans ettiğini söyledi. Sadece gelecekte bir sorun haline geldiği durumda bir şey belirtmek istemediği için gündeme getirdiğini belirtti.
Bana söylediği için teşekkür etmenin ötesinde cevap vermenin yanı sıra, bana destek verdiği için teşekkür ettiniz mi?
İlginç bir soru, Ziyaretçi A. Yaşlı insanlarla ağ kurarken minnettar olmanın yanı sıra mütevazi olmanın önemini vurgulayarak, sorumlu olduğunuza inandığınız gibi görünmeden tam olarak nasıl uzman olacağından bahsettik. Kibirli olduğunuz söylendiğinde ne yapacağımızdan bahsetmedik.

(Flip tarafında, güven eksikliği hakkında çok fazla şeyden ek olarak, tam olarak nasıl iltifat edeceğimizden bahsettik; Güven kodu kitabı hakkında bir tartışma yaptık ve korku ile karşılaşma ile ilgili yayınları paylaştık Düşük benlik saygısı, imposter sendromu ve iş yaparken hazırlıksız hissediyorsunuz.) Birkaç düşüncem var, ancak ziyaretçilerin ne söyleyeceğini merak ediyorum.
Bu bir cinsiyet tedavisi sorunu olabilir – yani, bir adam yaptığınız şeyleri yapabilir, ancak kadın olduğunuz için “kibirli” olarak adlandırılırsınız. Pantene reklamı, Ellen Pao çalışması (örneğin bu Slate makalesine bakın) veya kibir ve New York Fed’deki erteleme hakkında bazı tartışmalar (bkz. Baffler makalesine bakınız) ile ilgili son problemlerin bazılarında akla geliyor. Totem kutbundaki düşük kişi olduğunuzda ve kariyerinizin başlarında ve bu özel işte, cinsiyet tedavisi sorunu değil gibi davranmanızı öneririm. Adil olup olmadığı konusunda da çok fazla yakalanmayın, yoksa bu aşamada, yeni bir iş almanın ötesinde yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur.
İşe alım müdürünüzden daha fazla bilgi isteyin. İnsanların kibirli olduğunuza inanmasını tetikleyen belirli eylemler veya tutumlar hangi belirli eylemler veya tutumlar? Size hangi özel koşulları sağlayabilir?
Gerçeğin çekirdeğini arayın ve alışkanlıklarınızı buna göre özelleştirin. İşte önemli bir şey: Bu koşullara ve bu eylemlere bakmak, herhangi bir tür size “kibirli” mi? Güvenden kibirden geçtiğinizi kabul ediyorsanız, eylemlerinizi özelleştirin. İnsanları kesintiye uğratıyor musunuz? Odadaki genç kişi olarak kısa veya sessiz olmanız gereken koşullarda uzun süreli düşünceler sağlıyor musunuz? (Özellikle müşterilerle veya bir dizi yüksek faturalarla yapılan toplantılarda “pahalı” bir toplantı.) “Altınızda” olmak için bazı işleri düşünüyor musunuz? İlk yılların bir grubuna çok fazla belge değerlendirmesi atarken, adamlardan biri “Ah, tamam, gerçekten daha büyük bir fotoğraf adamım” gibi bir şey söylediğinde aklımda kalıyorum. Daha sonra, (daha genç olanlardan biriydim) kıdemli insanlar, “Ha, evet, saatte 1000 dolarlık ortağın mola vermesini söyleyeceğiz.”
Katılmıyorsanız, ilgili karakterleri değerlendirin. Artık işe alım yöneticisinden daha fazla bilgiye sahip olduğunuza göre, sizinle ilgili bu şeyleri kimin belirttiğini anlıyor musunuz? Anlayabilir misiniz (veya doğrudan işe alım yöneticinize sorabilir misiniz)? Kimin kibirli olduğuna inandığınızı anladığınızda, etrafındaki alışkanlıklarınızı korumayı seçebilirsiniz – ya da eğer yapabilirseniz, bunun yerine diğer insanlarla çalışabilirsiniz.

Okuyucular, düşünceleriniz neler? Müdürü “kibirli” olduğunu yorumlarken genç bir bayan tam olarak nasıl tepki vermeli? Hattın iş yerinde pozitif olmak ve kibirli olmak arasında nerede olduğuna inanıyorsunuz?
Daha fazla okuma:
Olumlu olmanın hilesi (kibirli olmadan) [Muse]
10 Olumlu olup olmadığınızı veya kibirli olup olmadığınızı söylemek için 10 yöntem [merdivenler]
Hadi kükreyelim! Kibirli ses çıkarmadan kendinizi nasıl tanıtacağınız [NAPW]

(Başlangıçta TOPLU: Dark Clouds Tehdit edici, başlangıçta Vincent Vandeelde tarafından Flickr’a yüklendi. 2019 Resim Güncellemeleri (Saha Over Dark Cloud).) Şablon üzerinden.)null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>