Giyim başına maliyet: Giysilerinizi tam olarak nasıl en üst düzeye çıkarırsınız Bütçe Planı

Giyim başına maliyet: Giysilerinizi tam olarak nasıl en üst düzeye çıkarırsınız Bütçe Planı

Paylaş

Cıvıldamak

Toplu iğne

Reddit

Cep

Bu yayın bağlı bağlantılardan oluşabilir. Gizlilik Politikamızı görün.

Babam, Costco’da alçak zeytin olabilir. O zeytinlerle çalışmak biraz zaman alır, ancak Costco’nun zeytin başına maliyetinin, geçmesi için bir teklifin de harika olduğunu hissediyor. belki öyledir. Ancak evimde, kiler bölgesini kısıtlıyım ve sadece beş (devasa) şeyle eve gelmek için 200 dolar düşüşle nefret ediyorum.

Hepimizin değeri değerlendirme yolumuz var. Programın Harcama için ne döndüğümüzü düşünüyoruz, ancak genellikle genel maliyet etiketine odaklanabiliriz ve diğer zamanlar, zeytin başına maliyete ayarladık – Err, demek istediğim birim.

Ve sonra mutlaka bir şekilde yanlışlıkla yanlışlıkla yanlış anlamadığımızda giysiler alımları var. Sahip olmam gereken çizgili, geniş bacaklı culottes. Ya da TJMaxx’te 8 $ – Böyle bir pazarlık! Bu alımları sevdim, her ne parçamın dolabımdaki hiçbir şeyle iyi çalıştığını fark edene kadar idealdir. Ughh.

Değer odaklı giysiler alımları nasıl yapılır

Bütün pazarlık eşit değil. Bazılarının kılık değiştirdiği tuzaklara gerçekten maliyetlidir. Yine de bir cevap var. Bazı temel matematik, bir öğenin aşınması başına masrafı alıntı yapmanıza yardımcı olabilir, bu da size genel değerini büyük anlam kazandırır.

Aşınma oranı başına maliyet

Ürünün / tahmini zamanların toplam pahası, o ürünü giyeceksiniz = aşınma başına gider

Örneğin, fantastik bir kışlık ceket üzerinde 500 dolar harcarsanız, önümüzdeki beş yıl boyunca yılda yaklaşık 100-150 gün boyunca giyin, her zaman paltoyu her taktığınızda yaklaşık 1,00 ABD doları tutarındadır. Çok daha fazla paltoyu takıyorsunuz, aşınma başına harcanır.

Öte yandan, bölgesel eski donanmanızda 20 dolara satın aldığınız trendy üst, sadece üç kez taktığınız, her giydiğinizde yaklaşık üç $ civarındadır.

Maliyet / Aşınma Pitfalls

Alışveriş duygusal bir şey olabilir – bu, kendimizi değer odaklı olmayan alımlarla tekniğin tekniğinin basit olması gerektiği anlamına gelir. Bu bulanık earmuffs gibi, son kış saatini 10 dolara satın aldım. Onları hiç giymedim. Bir kere bile değil. Kesinlikle dünya bitmedi çünkü kötü bir satın alma kararı verdiğimden beri, ancak penilerinizi yakından izliyorsanız, bu yanlışlıkları sınırlamaya yardımcı olur. Giyim başına alım başına harcamaların tipik tuzaklarını bilmek yardımcı olabilir.

Sahip olduğunuz koordinasyon parçalarına inanıyorum. Yeni giysiyi tam olarak kullanmak için bir çift ayakkabı veya başka bir aksesuar almanız gerekecek mi?

Herhangi bir terzilik türünün pahasına ekleyin. Bir ürünün tamamen pahasına nakliye, vergiler, terzilik vb.

Mevsimleri düşünün. Hava durumu durumunda, özellikle sezon sonu satışlarını karşılaşırsanız, sezon dışı kıyafetlerin yeniden yapılması için bir sisteminiz var. Uzun, sıcak bir yaz sonra, kış bittiği için satın aldığınız fab coat’ı hatırlamamak inanılmaz derecede basittir.

Dolabınızı organize edin. Bu konuda tüm dersleri çalmak için özür dilerim. Sadece kişisel deneyimlerden. Parçalarım düzenlendiğinde, “giyecek hiçbir şey” anları olmaması için çok daha az oluyorum. Çok daha fazla, bizim dolabımda neyin var olduğuna bağlı olduğum için, genel olarak giyim başına harcama.

Klasiklere odaklanın. Ultra trendy parçalarının kısa bir ömrü olabilir. Kalemler gibi klasikler ve blazerlerin yanı sıra özel kotların yanı sıra uzun mesafe için seçenekler olacaktır.

Peki bu satın alma hilesinin ahlaki nedir? Bütçe planı alışveriş yaparken düşük fiyatların düşük fiyatları olmamalıdır. Gerçekten giyersen bir pazarlık sadece bir pazarlık.

Lütfen bu alanı Gelen Kutunuzda Bütçe Planı Fashionista’yı bırakın!
E-posta *

Aboneliğinizi doğrulamak için gelen kutunuzu veya spam klasörünüzü kontrol edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>