Cilt tonunuzu anlamanın en iyi ve kolay yolları bu grafiktir

Cilt tonunuzu anlamanın en iyi ve kolay yolları bu grafiktir

Cilt tonunuzun makyajınızla ilgili olduğunda o kadar da önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak en deneyimli makyaj sanatçılarına sorarsanız, ideal görünümü ve ideal bir makyajı elde etmek için ne kadar önemli cilt tonunun olduğunu söyleyebilirler.
Makyaj rutininize başladığınızda, kullandığınız ilk şey nedir? Nemlendiricinin yanı sıra, bir sonraki önemli şey seti, temel, kapatıcı ve vurgulayıcı- hepsi sahip olduğunuz cilt tonuna büyük ölçüde bağımlıdır.

İyi bir senaryo değil, sizden daha koyu iki renk olan bir temel aldığınızı hayal edin, değil mi?
Cilt tonunuza en uygun gölgelerin ne olduğunu merak ediyorsanız- ruj veya oje veya allık ve temel olsun, ideal yere geldiniz!
Bu yazıda yaygın cilt türleri, cilt tipinizin ne olduğunu ve cilt tonunuz için makyaj yapmanın en iyi yolunun nasıl olduğunu anlayacağız.

Öyleyse başlayalım:
Ortak cilt tipleri nelerdir?
Neyse ki bizim için bayanlar, çok fazla cilt tipi yok ve hangi tip olduğunuzu anlamak o kadar zor değil. Aşağıdaki bölümde, bu dünyada bulunan en yaygın cilt tiplerini parçaladık.

Aşağıda verilen cilt tonlarının kesinlikle sizinkiyle eşleşmesi gerekmez, ancak bunlar yaygındır ve cilt tonunuz tam olarak böyle görünebilir veya görünmeyebilir. Bu cilt tonlarını anlayın ve hangisine düştüğünüze karar verin!
Ancak cilt tonunuzu seçmeye başlamadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken iki şey:

Cildinizin renginin yüzeyi – aynaya baktığınızda gördüğünüz renktir. Normalde diğer insanların cilt tonunuzun olduğunu düşündüğü şeydir ve genellikle onları söylediklerini duyabilirsiniz – soluk, adil veya bronzlaşmışsınız. Cilt renginizi bulmanın en iyi yolu çene çizginizdeki cilde bakmaktır. Bu, cildin geri kalanından daha az etkilenen alanlardan biridir.

Alt tonlarınız – alt tonlar, adından da anlaşılacağı gibi, ana cilt yüzeyinizin altında bulunan cildin rengidir. Cildin gölgesi olarak anlaşılabilir. Yüzey rengi değişse de, alt tonlar her zaman aynı kalır.

Artık cilt tonunuzu nasıl çözeceğinizi bildiğinize göre, en yaygın olanlardan bahsedelim:

Açık kahverengi, altın veya zeytin
En popüler ve aynı zamanda en çok yönlü cilt tonlarından biri – açık kahverengi, altın veya zeytin cilt tonu ile kutsanmışsanız kendinizi gerçekten şanslı düşünün. Bu kategoriye girip girmediğinizi anlamanın en büyük yolu, kolayca bronzlaşıp bronzlaşmadığınızı öğrenmektir. Bu bir evet ise, ancak güneşe maruz kaldığınızda yanmazsınız, bu kategoriye girersiniz. Bu durumda alt tonlarınız sıcak veya altındır.
Çok kutsanmışsınız çünkü neredeyse her saç rengi size uygun, rujlarınız zengin renklerde ve oje de karanlık olabilir.

Alt tonlarınız nötr ve sıcaktır.
Karamel, tabaklanmış veya orta kahverengi:
Bir başka çarpıcı cilt tonu, bu, popülerlikteki yukarıdaki cilt tonunun yanındadır ve insanların çoğunluğu bu cilt tonuna sahip olabilir- özellikle Hintliler, Latin Amerikalılar ve Kolombiyalılar. Yaz aylarında çok kolay bronzlaşıyorsun, ama iyi olan şey- bronzlaşmıyorsun. Alt tonlarınız her zaman sıcak olacaktır. Kafkasyalılar bu cilt tonuna sahip değiller.

Bronz veya Zengin Kahverengi
Afrika kökenli kadınlar çoğunlukla bu cildi gösteriyor. Bu tür cilt tonu güneşte yanmaz ve derin kahverengi bir görünüme sahiptir. Alt tonlar yine çok sıcaktır, bu nedenle daha sıcak alt tonları tercih edecek makyaj seçmeniz gerekecektir.
Maun, espresso veya siyah cilt
Sık sık abanoz cilt tonu olarak bilinen bu cilt tonu, cilt tonları arasındaki en derin renklerden biridir ve yine Kafkas kökenli kişilerde nadiren bulunur. Genellikle Afrika kökenli kadınların yanı sıra, bu cilt tonu ile Hindistan’dan birkaç kabile de bulunabilir. Bu tür bir cilt tonu hakkında en iyi şey, asla yanamamanızdır!

Artık yüzey renginizin ne olduğunu bildiğinize göre, şimdi ne tür bir cilt tonunuz olduğunu bulmanız gerekecek. Alt ton olarak da bilinen buna bağlı olarak, makyajınız çözülecek ve cildinize daha iyi neyin uygun olacağına daha iyi karar verebilirsiniz- bu saç rengi, makyaj temel, kapatıcı vb. İçerebilir.
Cilt tonları:
Daha önce de belirttiğimiz gibi, cilt tonunuzu çözmenin iki ana yolu vardır- yüzey rengini ve alt tonları. Yukarıdaki bölüm tamamen cilt tonunuzu bulmakla ilgiliydi ve bölüm şimdi alt tonunuzun ne olduğunu bilmenize yardımcı olacaktır. Cilt tonunuz TAN’lar ve diğer faktörler nedeniyle değişse bile alt ton asla değişmez. İşte üç ana alt ton ve nasıl çözüleceğiniz:

1. Sıcak:
Sıcak alt tonlar hakkında konuştuğumuzda, aklınıza gelmesi gereken renkler sıcak, şeftali ve altın tonları içerir. Sıcak bir cilt tonu olan insanlar normalde kahverengi, yeşil veya fındık gözleri ve siyah, kahverengi, kırmızı, Auburn, sarışın veya çilek sarı saçlı olacaktır.
Yani sıcak bir ses tonu olacak insanlarCilt çoğunlukla sarı/şeftali veya zeytin alt tonlarına sahip olacak ve altın takılar ve kahverengi, portakal, sarılar, bej, sarı yeşillikler, krem ve beyaz gibi toprak tonlarında en iyi görünecektir. Çoğunlukla dünyevi renkleri düşünün ve bu tonu anlayabileceksiniz.
2. Harika:
İnanılmaz alt tonlar hakkında konuştuğumuzda, kırmızı, pembe ve mavimsi tonları düşünmelisiniz. İnanılmaz cilt alt tonlarına sahip insanlar çoğunlukla mavi veya gri gözlere sahip olacaktır. Saç normalde sarışın olacaktır, ancak kahverengi veya siyah olabilir. İnanılmaz tonlar çok garantili mavi ve pembemsi bir alt tona sahiptir ve bu nedenle bu cilt tonuna sahip insanlar, mücevher taşlarının derin renkleriyle eşleşenler gibi, mavi, kırmızı, pembe ve mor gibi gümüş takılar ve giyim renklerinde en iyi görünecektir.
3. Nötr:
Nötr alt tonları düşünün ve zeytin gibi renklere ve yukarıdaki iki alt tonun bir karışımına çok daha fazla odaklanın. Bu oldukça yaygın bir alt tondur ve birçok insan aslında bu alt tonun bir karışımına sahiptir. Nötr alt tonlar da stilin en kolay olanıdır ve nötr alt tonları olan insanlar, herhangi bir renk, saç ve cilt de göze sahip olabilirler, belirtilmemiş herhangi bir alt ton olabilir ve pembe, zeytin veya sarı gibi renkler içerebilir. Altın veya gümüş- Her türlü mücevher bu alt tonla iyi görünecektir.
Yüzey ten rengini belirlemek çok kolaydır, ancak makyajınızda ve seçtiğiniz çeşitli öğelerde tüm farkı yaratan alt tondur. Aşağıdaki bölüm size sıcak veya şaşırtıcı alt tonlara sahip olup olmadığınızı nasıl öğreneceğinize dair bir fikir verecektir. Temel testler çok etkilidir ve tüm makyajınıza savurmadan önce, en iyi fikir bu testleri anlamak ve alt tonlarınızı anlamak olacaktır.
Sıcak mısın yoksa havalı mısın?
Daha önce söylediğimiz gibi, sıcak veya şaşırtıcı alt tonlar, kullanmanız gereken makyaj tonlarını anlamanıza yardımcı olacak en önemli şeylerdir. İşte hangi tonda düştüğünüzü nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:
Güneş’e güven:
Ve sıcak tonlu veya serin tonlu olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu güneşin altına girmektir. Güneş ışığına maruz kaldığınızda, cildiniz altın kahverengiye dönerse sıcak tonda olursunuz. Ancak cildiniz yanar ve sonra pembeye dönerse, ikinci kategoriye girersiniz.
[SC: Mediad]
Damarlarınızı kontrol edin:
Kitaptaki en kolay hile damarlarınızı kontrol etmektir. Sadece kollarınızı çekin ve bileğinizin içindeki damarları kontrol edin. Serin tonlu iseniz, damarlarınız mavi görünecektir. Ancak sıcak tonda iseniz, damarlarınız yeşil görünme eğilimindedir. Ama komik olan şey, sıcak tonlu kadınlar damarlarının yeşil olduğu konusunda endişeli olmamalı-yeşil görünüyorlar çünkü sarımsı ve soluk bir cilde bakıyorsunuz. Yani teknik olarak, bu nedenle damarlarınız yeşil görünecektir: mavi+sarı kombinasyon!
Mücevherlerinize güven:
Takı almak için bir bahaneye ihtiyacınız varsa, hangi ton olduğunuzu öğrenmek için bu testi deneyin. Bir sürü altın ve gümüş biblo takın ve hangilerinin size daha iyi göründüğünü görün – gümüş sizi uyanık ve parlak gösteriyor mu yoksa altın takılar mı? Gümüş ve platin renkleri, muhteşem alt tonları olan kadınlara ve sıcak alt tonları olan altın takım elbise kadınlarına en iyi görünür. Her iki durumda da, yargılamanız ve altın veya gümüş biblolara önyargılı olmamanız gerekecek.
Göz ve saç rengi:
Gözünüz ve saç renginiz de baskın alt tonunuzun ne olduğunu bulmanın kolay yollarıdır. Serin tonlu insanlar mavi, yeşil veya gri gibi göz renklerine sahip olacak ve sarışın, siyah veya kahverengi saç gibi saç renklerine sahip olacaklar.

Sıcak tonlu kadınların kahverengi, fındık veya kehribar gözleri olacaktır. Saçları çoğunlukla çilek sarışın, siyah, kırmızı veya kahverengi olacaktır. Bu, hangi alt tonun düştüğünü anlamanın en kolay yoludur.
Bu testlerin hiçbiri sizin için işe yaramadı mı? Endişelenmenize gerek yok, çünkü bu nötr tonlu olduğunuzu ve bize bağlı olduğunuzu gösteriyor, bu en kolay şey! Belirli bir tür saç rengine ve makyaj gölgesine odaklanmanız gerekmeyecek ve hem altın hem de gümüş takıları sallamak çok daha kolay!
Cildiniz için mevsim:
Serin veya sıcak alt tonlar da mevsimle ilişkilidir ve hangi kategoriye girdiğinize bağlı olarak, ya kışlık bir cilt veya yaz cildi olacaksınız.
Sıcak alt ton, yay veya sonbahar tipini gösterir

Serin alt ton, bir yaz veya kış tipi olduğunuzu gösterir.

Sezonunuzu bu şekilde buluyorsunuz- ancak çok daha emin olmak istiyorsanız, mevsiminizi tam olarak nasıl belirleyeceğiniz.
Sıcak alt tonlar için:
İlkbahar: Gözlerin ve saçlarınız hafif
Sonbahar: Gözler ve saçlar karanlık
İnanılmaz alt tonlar için:
Yaz: Gözleriniz ve saçlarınız hafif
Kış: Gözler ve saçlar karanlık
Vay be, yüzey renginizi ve alt tonlarınızı bulmak ve böylece cildinizin nasıl görünmesi gerektiği konusunda bilinçli kararlar vermek hakkında bildiğimiz tek şey budur. Söylemeye gerek yok, son alt tonunuz, o saç rengini seçtiğinizde veya her zaman istediğiniz bir temele yatırım yaptığınızda kusursuz görünmenize yardımcı olacaktır.
Arayacak genel renk tonları: (sıcak ve havalı)
Yani elbiselerden, saç rengine ve makyajına başlayarak, dikkat edilmesi gereken bazı tonlarSıcak veya şaşırtıcı tonda olduğunuzda.
Sıcak tonlu: Portakal-kırmızı, turuncu, sarı, şeftali pembe ve şeftali
Serin tonlu: mavimsi tonlar, mor ve menekşeler, yeşil, mavimsi-yeşil ve pembe ile derin kırmızılar
Bu, size en uygun renklerin üst düzey bir grafiğidir:

Son sözler
Yüzey ten renginizi ve alt tonlarınızı bulmak, şimdi size testler ve eşleşecek renkler verdiğimiz için alçak bir görev gibi görünebilir. Hangi cilt tonu olduğunuz gerçekten önemli değil, ancak bunlar sadece sizi biraz kusursuz hale getirmeye yardımcı olacak araçlardır- makyajınız gerçekten eşleşecek ve giyim tonlarınız cilt tonunuzla çatışmayacaktır.
Umarım bu size kendiniz hakkında biraz daha fazla bilgi verdi ve dolabınız ve tuvalet masanızdaki çeşitli ürünler hakkında çok daha bilinçli kararlar verebileceksiniz!
Önerilen Makaleler:
İplik veya Ağda – Kaşlarınız için daha iyidir, olgun ciltler için temel oluşturma Yolu Yüz şeklinizi çözmek için sivilceleri tanımlayan nedenlerle ücretsiz itiraz örnekleri nasıl alınır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>