Buradan başlayın.

Buradan başlayın.

Yeni başlayanlar için kolay değilse, daha kolay olacağına inandığım kalıplar için biraz araştırıyorum. Dikişte yeni başlayanlar olmak, hassas bir şeydir: İnsan toleransı sınırlarının ötesinde sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir şey yapmak istiyorsunuz, ancak aynı zamanda, gerçekten giymek istediğiniz bir şey yapmak istiyorsunuz. Dediğim gibi, hassas.

Bu, yeni başlayanlar için harika olacağına inandığım kalıplardan biridir (şimdi Bayan Helene’s’teki en iyisidir.) Karmaşık olmadan büyüleyici.

İşte “Kolay” bir desen için gereksinimlerimden birkaçı:

– Set-in Sleeves – Kolay Dart (ve sayısız değil) – tam etek (kalça / popo uydurma konularını belirlemek için; ayrıca, tam etekler, mağazalarda satın almak daha çok daha eğlencelidir) – Cepler (DUH)

Eğer bir başlangıcım olsaydı, bunu ilk defa bunu yapan, büyük bir vahşi çiçekte yapardım; Bu, o ön etek dikişinde herhangi bir tür bobble’ı gizlemeyi kolaylaştıracaktır. (Piqué gibi son derece dokulu bir kumaş, bunun için de çalışabilir.) Eğer cesur hissediyorsam, burada görüldüğü gibi, zıt / koordinasyonlu bir boyunduruğu ve cepleri yapardım. Belki de Black ya da beyaz olarak boyunduruğu yapardım, eğer başımın yanındaki parlak bir renginin olasılığı konusunda endişeliydim (ki, ki, belli ki, belli ki, bir hiç olmadım, ancak bazı insanların olduğunu duydum).

Artık bu deseni acemiler için mükemmel olmayan tek şey, baskısız bir kalıp olmasıdır – sadece hangi parçanın, kalıp dokusundaki ufacık delikler olacağı için tek rehberinizdir. Eğer bununla başladığım takdir edersem, mümkünse, ya da patlamanın yanı sıra kesilmesine yardımcı olmak için büyük bir şey diken birini keşfederdim ya da Doğru olduğundan emin olmak için tasarımımı çift kontrol et. Başlangıçta harcanan iki saat sık sık, sonunda üçlü tasarruf sağlar. (Ve işten “WADDER” olmaktan kaçının – çöpe atmanın yanı sıra çöpe atmanın yanı sıra!)

“Acemi” vintage kalıpları için başka hangi gereksinimleri önerirsiniz?

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Linkhtastic Cuma: yardımseverlik EditionMay 30, 2008 ile 41 yorum
Kitap İnceleme: Neyi Dikmek! SKIRTSJUNE 28, 2007
Ve şimdi tamamen farklı bir şey için 13, 2007

Previous Article

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>